Free-therm

Zvukově izolační kryt

24.6.2021

Inteligentní přístup ke snižování hluku

Ve vnitřních městských nebo obytných oblastech, kde jsou budovy postaveny blíže u sebe, obvykle platí přísná hluková omezení. To znamená, že vysoce účinné zařízení HVAC může z hlediska těchto předpisů představovat problém. Komerční tepelná čerpadla nejnovější generace jsou již navržena pro tichý provoz, avšak u projektů citlivých na hluk tomu doposud bývalo jinak a tento nový zvukově izolační kryt dále snižuje hladinu akustického výkonu až o 10 dB(A). Dodatečné výpočty hluku, výkonu nebo účinnosti nejsou potřeba, protože všechny podstatné hodnoty jsou měřeny z výroby.

Nový zvukově izolační kryt Daikin, který je k dispozici od května, je speciálně navržen a testován pro venkovní jednotky Sky Air řady Alpha, Sky Air Advance a VRV 5 S a snižuje hladinu akustického výkonu až o 10 dB(A).

Navržen tak, aby byl nenápadný

Zvukově izolační kryt Daikin má vysoce estetickou povrchovou úpravu s hladkým povrchem a její nenápadný vzhled podtrhuje antracitová barva (RAL 7016). Design skříně vytvořený na míru se dokonale hodí k našim venkovním jednotkám, přičemž omezuje jejich rozměry na minimum.

Testováno a schváleno: hodnoty, na které se můžete spolehnout

Zvukově izolační kryty Daikin nabízejí řešení speciálně navržené pro nízké výšky tepelných čerpadel Daikin Sky Air a VRV. Důkladně továrně testovaný akustický výkon (ISO 3744), účinnost a kapacita zaručují bezchybný výkon systému. Díky tomu je možné předem určit, jak bude instalovaný systém fungovat. Zjednodušuje také rozvržení a plánování, protože nejsou nutné žádné samostatné výpočty.

Hodnoty akustického výkonu při chlazení i vytápění odpovídají normě ISO 3744, stejně jako hodnoty akustického tlaku a nízké hlučnosti provozního režimu.

Řešení, které odpovídá vašim potřebám

Skříň se zvukotěsnou izolací je optimalizována tak, aby se proudění vzduchu a výkon co nejvíce blížily standardním podmínkám. Oddělené přívody a odvody vzduchu v kombinaci s dokonalým uložením skříně zabraňují únikům vzduchu, což dále snižuje hlučnost a minimalizuje tlakové ztráty.

Nový zvukově izolační kryt se také snadno instaluje: jako samonosnou jednotku ji lze umístit na jakýkoli rovný povrch. Boční panely zvukotěsné skříně lze pohodlně odblokovat pomocí rychloupínacích spon, a získat tak snadný přístup ke klíčovým komponentům v případě potřeby údržby.

V případě potřeby je také k dispozici doplňková vanička na kondenzát a ohřívač. Stávající venkovní jednotky lze také pomocí krytu modernizovat.

Zvukově izolační krytZvukově izolační krytZvukově izolační krytZvukově izolační kryt
Zvukově izolační krytZvukově izolační krytZvukově izolační krytZvukově izolační kryt

Zobrazit všechny novinky?

Freetherm: novinky, FREE-THERM, Tepelné čerpadlo, klimatizace, Daikin, podlahové vytápění
Freetherm: novinky, FREE-THERM, Tepelné čerpadlo, klimatizace, Daikin, podlahové vytápění Freetherm: novinky, FREE-THERM, Tepelné čerpadlo, klimatizace, Daikin, podlahové vytápění Freetherm: novinky, FREE-THERM, Tepelné čerpadlo, klimatizace, Daikin, podlahové vytápění Freetherm: novinky, FREE-THERM, Tepelné čerpadlo, klimatizace, Daikin, podlahové vytápění
Copyright © 2015 - 2021 FREE-THERM, Všechna práva vyhrazena
FREE-THERM, U Skladiště 421, Ústí nad Labem - Předlice 400 01
tel: 608 968 652, e-mail: info@free-therm.cz
Pobočka Liberec, Lomová 197, 463 12 Liberec 25 Vesec
Nastavení cookies
Created by UpFront